• Zavolejte nám
  • 553 623 736

Opava - Kylešovice Po - Pá ( 8:00 - 12:00; 14:00 - 18:00)
So - pouze po objednání

Aktuality

Aktuality

ALAVIS SANICELL

Suspektní maligní tumor jater u psa

Nationále: pes, samec, FCR, 12 let, hmotnost 35 kg 

Popis případu:

Anamnéza: Majitelka popisuje zvýšené pití, větší únavu, zvětšení dutiny břišní a potíže s chůzí

Klinické vyšetření: zhoršená kvalita srsti; zvětšená, hůře prohmatná a bolestivá dutina břišní s pozitivní balotáží, palpačně zvětšená játra;

Ultrasonografické vyšetření: větší množství volné tekutiny, anechogenní kavernózní ložiska v heteroechogenním parenchymu jater, ostatní bez patologického nálezu

FNAB volné tekutiny z dutiny břišní: krev

Suspektní diagnóza: maligní tumor jater

Prognóza: opatrná až nepříznivá

Terapie: Alavis Sanicell dlouhodobě.

Závěr: 11 měsíců od zjištění ascitu a vyslovení suspektní diagnózy tumor jater má pacient podle majitelky dobrou kvalitu života.

MVDr. Martin Hlaváč
Veterinární klinika MVDr. P. Štellara 
Opava – Kylešovice

 

Čipování (neboli RFID) = radiofrekvenční identifikace jedince bude pro všechny majitele psů povinné od 1. ledna 2020. Jedině tímto způsobem totiž majitel může prokázat, že TENTO konkrétní pes BYL opravdu navakcinován proti vzteklině (zákon výslovně definuje povinnost majitele psa nechat naočkovat proti vzteklině). Pomocí čipu RFID je totiž jedinec NEZAMĚNITELNĚ označen unikátním numerickým kódem, který je jedinečný a žádný jiný tvor na Zemi nemůže mít čip se stejnou číselnou kombinací.

Na čipováníse prosím předem objednejte na telefonu 553 623 736 nebo 602 533 718.

Leták k čipování - ke stažení

 

O nás

Veterinární klinika v Opavě-Kylešovicích byla navržena a postavena jako bezbariérové pracoviště speciálně pro komplexní léčbu malých a drobných zvířat, včetně exotických, do provozu byla uvedena koncem roku 2006.

Spojte se s námi